Mažiau vandens Mažiau chemijos Geresnis padengimas Tinka visiems purkštuvams
Pati svarbiausia purkštuvo dalis yra purkštukas. Tik nuo jo parametrų priklauso augalų padengimas ir chemijos suveikimas. Norint, kad pesticidas tinkamai suveiktų, reikia kad ant 1 kv cm nukristu nuo 20 iki 70 EFEKTYVIŲ lašelių. Taip, būtent EFEKTYVIŲ lašelių. Efektyvus lašelis ,- tai kuo mažesnis lašelis. Problema yra ta kad mažus lašelius labai sunku suvaldyti ir pernešti juos ant augalų.
Vieni gamintojai siūlo naudoti plyšinius purkštukus. Plyšinio purkštuko privalumas yra tas, kad jis padaro pakankamai didėlius lašelius ir jie lengvai nukreipiami augalų link. Kalbant apie lašelių nepageidaujamą nunešimą viskas gerai. Problema – didelis ir neefektyvus lašelis. Didelis lašelis gali atšokti nuo augalo, jis gali tiesiog nuriedėti nuo lapo arba susijungęs su kitais lašeliais į vieną didesnį tiesiog nubėgs ant žemės. Tas kas nukrenta ant žemės, naudojant ne dirvinius preparatus yra jau ūkininko neišvengiami nuostoliai, o juos norisi kiek įmanoma sumažinti.
Plyšinio purkštuko darbas nufotografuotas per mikroskopą:
Inžektoriniai purkštukai, naudodami Venturi efektą (siurbdami orą pro purkštuko šonuose esančias skylutes) sukuria labai daug smulkių lašelių. Inžektorinio purkštuko lašelis kaip maža bomba. Jis prisotintas oro burbuliukų ir susilietęs su augalu sprogsta. Problema ta,kad neįmanoma tokio mažų ir lengvų lašelių kiekio suvaldyti ir juos nukreipti norima kryptimi.
Palyginimui inžektorinio purkštuko darbas su plyšinio purkštuko darbu:
Agromodul hidraulikai sukūrė ypatingą purkštuką, kuriame prieš išpurškiant, pesticidai patenka į sukūrinę kamerą, kuri yra kiekviename purkštuke. Čia besisukdamos, kartu su vandeniu dar vis pakankamai stambios pesticidų dalelės, suplėšomos į daug smulkesnes ir tik tada išpurškiamos pro purkštuko skylutę.
Slėgis, sūkurys, judėjimo greitis – tai veiksniai, formuojantys labai smulkius EFEKTYVIUS skysčio lašelius, kurie turi po dalelę pesticidų.
Turime smulkius ir Efektyvius lašelius lieka tik juos pernešti ant augalo lapų. Čia vėlgi padeda sūkurys ir kūgis. Purkštukas sukūrinis o išpurškia kūgio formos fakelą. Kūgio viršuje susidaro neigiamas oro slėgis. Ir oras labai intensyviai siurbiamas į kūgio vidų. Siurbiamas oras juda š kūgio apačia taip nukreipdamas lašelius žemyn. Čia ir yra sėkmės receptas. Maži lašeliai su priverstiniu jų nukreipimu žemyn.
Pav. Oro srauto greitis fakelo viduje
Kuo ilgesnė rodyklė tuo oro srauto greitis didesnis:
Čia ir yra visa Agromodul „Rasa” (POCA) purkštukų paslaptis.
Skirtumas tarp purkštukų „Rasa” (POCA) ir inžektorinių:
Turint daug mažų, efektyvių lašelių, nukreiptų žemyn, kuriuos augalas lengvai absorbuoja, galime mažinti ir purškimo skysčio normas, ir taupyti pesticidus.
Indikacinių popierėlių padengimas, įvairiais purkštukais:
30-40 lašeliu 1kv cm
70-80 lašeliu 1kv cm
250-280 lašeliu 1kv cm
Sumažiname skysčio normą tarkime nuo 200 iki 100 ltr į ha. (Agromodul rekomenduoja dar mažesnes skysčio normas, bet apsidrauskime). Kas gi atsitinka? Naudojant Agromodul purkštukus – nieko. Augalų apsaugos priemonių efektyvumas nenukenčia, tik DVIGUBAI padidėja purkštuvo našumas – vietoj 2 užpildymų jums bereiks vieno. O tai ir vandens atvežimas į lauką, ir pesticidų pilstymas, be abejo ir brangiausias dalykas – LAIKAS.